Swipe to the right

VISKOZE – IECIENĪTĀKAIS AUDUMS VASARĀ!

VISKOZE – IECIENĪTĀKAIS AUDUMS VASARĀ!
2021. gada 17. jūnijs 188 Views No comments

Viskoze ir mīksts un viegls audums, kas apģērbu un mājas tekstila izgatavošanā pielietots jau kopš 19. gadsimta beigām. Viskozi iegūst no dabīgām izejvielām mākslīgā ceļā, proti, tā izgatavota no dabīgās celulozes, kas savukārt tiek pārstrādāta caur dažādiem ķīmiskiem procesiem. Tādējādi viskoze ir ne gluži dabīga šķiedra (kā kokvilna, vilna vai zīds), ne gluži sintētiska šķiedra (kā poliesters vai neilons), bet gan kaut kas pa vidu.
Viskozes ražošana ir samērā lēts process, kādēļ tas tiek plaši pielietots blūžu, kleitu, žakešu, kā arī paklāju un mēbeļaudumu izgatavošanā.
Viskoze ir elpojošs un labi krītošs materiāls. Viskozes audums ir ļoti gluds, labi krītošs un samērā viegls, tas nerada statisko elektrību. Tāpat tas ir elpojošs un mitrumu uzsūcošs, tādēļ vasarīgi siltā laikā viskozes apģērba valkātājam ļauj sajusties ļoti ērti. Tomēr bez šīm lieliskajām īpašībām viskozi raksturo arī dažas ne tik labas īpašības. Viskozes audums mazgāšanas laikā var sarauties, tas viegli burzās un slapjā veidā zaudē izturību. No tā visa iespējams izvairīties, ja viskozes izstrādājumus pareizi kopt un nēsāt.Kategorijas: ŠūšanaApģērbs