Swipe to the right

Interjera dizaina trendi 2020

Interjera dizaina trendi 2020
2020. gada 2. marts 2777 Views No comments


Gaisā jūtams pavasaris! Īstais laiks atsvaidzināt savas mājas izskatu vai ar vienkāršu līdzekļu palīdzību padarīt to modernu. Daži ieteikumi un padomi, kā to izdarīt.


Ar ko pārsteigs jaunā sezona? 2020. gadā interjera dizaina trendus ietekmējušas gan tradicionālās vērtības, gan zaļais dzīvesveids. Interjera elementos jūtama 70. gadu ietekme. Blakus līdz šim tik ilgi valdījušam minimālismam iekārtojies maksimālisms. Interjerā rodas vairāk ērtības. Tam blakus pielāgojas luksuss un ekstravagance autentisku mākslas darbu veidā.


Krāsu paletes svarīgākie atslēgas vārdi ir klasiski zils, tumši zaļš un melns. Šie toņi izceļ eleganci un rada interjerā modernus kontrastus. No materiāliem popularitāti iemantojis samts un marmors, kam piemēroti metāla, koka un dabīgie elementi.INTERJERA DIZAINĀ VALDA SAMTS


Arī šogad samts turpina savu uzvaras gājienu, padarot interjeru stilīgāku, elegantāku un izsmalcinātāku. Spilgti zili, rozā, piesātināti oranži un dažādi brūnie toņi lauž mūsu priekšstatus par mūžseno sarkano samtu. Modernais samts ir luksusa un komforta sajaukums.
VAIRĀK IR VAIRĀK


Minimālisms interjera dizainā ir valdījis ilgi, bet jaunais gads nes jaunas vēsmas. Mājās aizvien vairāk ieviešas savdabīgas dizaina mēbeles. Līdztekus tiek nomainīts vecais un jaunais. Mīkstās mēbeles sedz izteiksmīgi audumi, un sienas grezno daudzi eklektiskie mākslas darbi. Modē ir drosmīgas tapetes ar ziedu rakstu un dažādas ģeometriskās formas, kuru ietekme jūtama no 70. gadiem. Modernu telpu izgreznošanai lieliski ir piemēroti Senās Grieķijas krūšutēli un ārvalstu ceļojumos iegādātas greznumlietiņas. Moderni ir arī etniskie motīvi, kas piešķir mūsu mājām svešo kultūru maģiju un dēkainību.
KLASISKI ZILAIS UN PRASĪGIE TOŅI


Zils ir jaunais pelēkais! Starptautiski pazīstamais krāsu uzņēmums Pantone paziņojis, ka 2020. gada krāsa ir klasiski zilā (Classic Blue). Tā ir ļoti daudzpusīga un skaista krāsa, kurai ir dažādas tonalitātes, piemēram, jūras zils un kobaltzils.


Droši tagad var lietot gan prasīgas krāsas kā melnu, tumši violetu un tumši zaļu. Melnās krāsas gadījumā cilvēki sapratuši to, ka, tas ir, tā teikt, droši ejams ceļš – melns sader ar visu. Prasmīgi kombinējot to ar citām dabīgām krāsām, tā palīdzēs radīt maģiskumu un izkoptību.

SILTIE TOŅI


Kā jau iepriekš minēts, pelēkā krāsa ir vakardiena. No neitrālajiem toņiem par trendiem kļuvuši tieši siltie toņi, kuru mērķis ir mājās veidot omulīgu un mājīgu atmosfēru. Bez tumšajiem toņiem to paveic arī šokolādes brūnais, vīna sarkanais, olīvu zaļais un sinepju dzeltenais.


Modē ir dažādi rozā toņi, bet šajā sezonā vēl maigāki (pūderrozā, vecrozā, nude). Maigos toņus izceļ balts mirdzums un mīksti tumšie toņi, piešķirot telpai zināmu rafinētību, kā arī sievišķīgu maigumu. Drosmīgākie var izmēģināt arī dzeltenas detaļas, lai piešķirtu telpai mirdzumu.

DABĪGI MATERIĀLI


Aizvien vairāk sākam domāt par saudzīgu izturēšanos pret dabu un otrreizējo izmantošanu. Tas ienesis daudz dabīgo materiālu arī interjera dizainā, piemēram, koks, akmens, granīts. Luksuss tiek kombinēts ar zemei pietuvināto. Telpas iekārtošanā aizvien populārāka kļūst bohēmiskas atmosfēras radīšana. Tekstilu ziņā aizvien lielāks uzsvars tiek likts uz sensuāliem materiāliem - āda, samts, plāna kokvilna. Modē ir visi materiāli, kam ir atpazīstama tekstūra un ko ir labi lietot.
ZAĻAS DETAĻAS


Zaļš, neesot nedz pārāk sievišķīgs, nedz vīrišķīgs, piemērots visās telpās no virtuves līdz dzīvojamai istabai. Zaļais kopā ar mīkstiem un dabīgiem materiāliem rada interjerā mājīgu un relaksējošu sajūtu. No toņiem iecienīts ir olīvzaļš, bēši rozā (fir green), pasteļzaļš (almond green), jūras zils.


Zaļas detaļas mājas iekārtošanā ir gan dīvāna rotājumi, gultas veļa, galdauti, kā arī īsti zari vāzē. Zaļš labi sader ar modē esošajiem dabīgajiem materiāliem, koku un metālu. Īpaši eleganti zaļais darbojas samta mēbeļu vai aizkaru veidā.


Zaļais lieliski harmonizē ar citiem modē esošajiem spēcīgajiem toņiem, īpaši ar zilo. Tas veido interesantu kombināciju ar rozā vai sinepju dzelteno krāsu.


Kas zina, varbūt tieši zaļais būs nākamā gada krāsa, jo tam ir potenciāls.
AIZKARI INTERJERĀ IEVIEŠ MĀJĪGUMU


Lai atsvaidzinātu māju, ne vienmēr jāveic apjomīgi remontdarbi. Sāc ar aizkaru nomaiņu. Aizkaru materiāls un stils diktē telpas mērķi un mājas kopējo stilu. Aizkaru audumu trendi līdzinās daudziem citiem audumu trendiem. Modē ir viss dabīgais - lins, kokvilna un zīds. Trendīgākie šobrīd ir Romas, Japānas un Skandināvijas stila aizkari. Sulīgāka un romantiskāka interjera cienītājiem derēs Austrijas un Francijas aizkari.